Breaking News

Budownictwo

zielony dach

Zielony dach – dlaczego warto na niego postawić?

5 września 2022

Zielony dach to ciekawa inwestycja, która zdecydowanie sprawdzi się we współczesnych czasach. Jest to spowodowane wieloma korzyściami, które płyną z zastosowania takiego rozwiązania. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Specjaliści wyjaśniają.

Read More
wywoz gruzu

Wywóz gruzu – jak wybrać firmę?

22 sierpnia 2022

W czasie remontu bądź też budowy powstaje całkiem sporo odpadów budowlanych takich jak na przykład gruz. Muszą one być utylizowane w odpowiedni sposób i w tym celu najlepiej jest skorzystać z usług specjalizującej się w tym firmy. Gdzie ją znaleźć i jak wybrać najlepsze przedsiębiorstwo?

Read More
praca na rusztowaniu

Praca na rusztowaniu – o czym należy pamiętać?

7 stycznia 2021

Przeprowadzanie prac budowlanych na wysokościach powinno przebiegać zgodnie z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa, dzięki którym można skutecznie zminimalizować ryzyko występowania nieszczęśliwych wypadków. Nieodłącznym elementem terenów budowy są stabilne rusztowania, które wydają się niezastąpione przy wykonywaniu mniejszych bądź większych prac remontowo-budowlanych na wysokościach. Korzystając z rusztowania należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, które zwiększają bezpieczeństwo pracowników budowlanych. […]

Read More
Demontaż

3 najważniejsze zasady przy rozbiórce konstrukcji stalowych?

9 września 2020

Demontaż wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych musi być wykonany przez firmę, która ma doświadczenie oraz dysponuje niezbędnym zapleczem technicznym. Dzięki temu wszystkie prace będą przebiegały szybko i sprawnie.

Read More

Rusztowania budowlane

28 kwietnia 2019

Wynajem rusztowań budowlanych to bardzo popularna opcja stosowana przez firmy budowlane. Na początek poznajmy co to jest rusztowanie. Rusztowanie to konstrukcja zazwyczaj tworzona na pewien określony czas. Jest ono niezbędną formą zabezpieczającą pracę, prowadzoną na wysokościach. Prace te zazwyczaj mają charakter konserwacji, naprawie, rozbiórce lub wznoszeniu budynków. Rusztowanie powinno zapewnić łatwiejszy dostęp do wymienionych czynności.

Read More

Błyskawiczne wznoszenie ścianek działowych z H+H Panelami Tempo

28 kwietnia 2019

Duże wymiary, a jednocześnie niewielka waga H+H Paneli Tempo to gwarancja szybkiej i wygodnej pracy na budowie. Nadają się doskonale nie tylko do murowania ścian działowych, ale też boksów dzielących duże pomieszczenia na mniejsze sektory, zabudowy łazienkowej czy stałych szafek i półek. Wystarczy zaledwie 3,3 szt. do wzniesienia 1 m2 trwałej i wytrzymałej przegrody.

Read More

Dom zeroenergetyczny – jakie są jego zalety?

18 stycznia 2019

W naszym artykule przeczytasz czym jest dom zeroenergetyczny oraz jakie są jego cechy oraz zalety. Zapraszamy do lektury.

Read More

Kratki oddymiające

10 stycznia 2019

Od skutecznego oddymiania budynku zależy zdrowie i życie przebywających w nim ludzi. Każdy element instalacji oddymiającej powinien być odpowiednio dobrany, a co najważniejsze – bezpieczny. Kratki oddymiające to zakończenie każdego przewodu, których prawidłowa przepustowość jest jednym z ważnych aspektów funkcjonowania zabezpieczeń.

Read More

Deante wspiera Rodzinne Domy Dziecka

17 września 2018

W tym roku łódzka firma Deante po raz kolejny zaangażowała się w pomoc Fundacji Happy Kids. W ostatnich dniach wzięliśmy udział w otwarciu czternastego Rodzinnego Domu Dziecka Happy Kids w Czastarach. W nowym Domu Fundacji zamieszka ośmioro wspaniałych dzieci z rodzicami zastępczymi. Wierzymy, że człowiek ma szansę zrealizować swój potencjał tylko wtedy, gdy nie musi […]

Read More

Mobilne Centrum Szkoleniowe ROCKWOOL znów w trasie! Rusza jesienna edycja praktycznych szkoleń dla wykonawców

17 września 2018

Przez cały rok eksperci ROCKWOOL spotykają się z wykonawcami na darmowych, praktycznych szkoleniach z zakresu ocieplenia ścian zewnętrznych i poddaszy. W nadchodzącym intensywnym sezonie ociepleniowym dostępny jest szeroki wybór terminów warsztatów organizowanych w całej Polsce.

Read More