Breaking News

Budownictwo

plytki gresowe

Płytki gresowe GRANITI FIANDRE – charakterystyka, zastosowanie

31 stycznia 2023

Co jak co, ale płytki gresowe GRANITI FIANDRE są bardzo chętnie kupowane. Sporo osób zastanawia się nad zastosowaniem tychże płytek u siebie. Na pewno osoby te chętnie zapoznają się z zastosowaniem .

Read More
inteligenty dom

Z czego składa się inteligentny dom?

23 stycznia 2023

Inteligentny dom to hasło, które coraz częściej pojawia się w projektach nowych domów. Urządzenia, które znajdują się w budynku maja poprawić jakość życia domowników. Czym jest inteligentny dom i jakie urządzenia powinny zostać w nim zamontowane?

Read More
elewacja

Z czego najlepiej robić elewacje?

20 stycznia 2023

Elewacje są ważnym elementem architektonicznym, który wpływa na wygląd i funkcjonalność budynku. Dlatego wybór odpowiedniego materiału do ich wykonania jest bardzo ważny. W Zielonej Górze i całym województwie lubuskim można spotkać różne rodzaje elewacji – zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne.

Read More
farba

Czym różnią się farby do sufitów od emulsji do ścian?

21 grudnia 2022

Wybór farby do malowania wnętrz to tylko z pozoru proste wyzwanie – okazuje się, że nie tylko kolor ma znaczenie, ale również cały szereg innych czynników. Co więcej, spore znaczenie ma również powierzchnia, którą chcemy pokryć farbą. Co innego sprawdza się na ścianach, a inne rozwiązania są lepsze na sufitach.

Read More
teleskopowy podnosnik

Jak działa podnośnik koszowy teleskopowy?

13 grudnia 2022

Podnośnik koszowy teleskopowy ma to do siebie, że można się z nim spotkać w wielu różnych miejscach. Najczęściej można go zaobserwować przy pracach budowlanych, remontowych, czy też przy przeróżnych akcjach ratunkowych. Jak taki podnośnik działa? Pora to sprawdzić. 

Read More
zielony dach

Budowa dachu zielonego krok po kroku

26 października 2022

Technologie zielonych dachów to jeden z najciekawszych wynalazków, który zyskał sporą popularność w XXI wieku. Wydają się one świetną odpowiedzią na problemy, które mają dzisiejsze miasta, gdyż są w stanie pomóc na przykład z zanieczyszczeniem powietrza. Jak wygląda budowa dachu zielonego w kolejnych krokach?

Read More

Mycie instalacji fotowoltaicznych – najważniejsze zasady

24 października 2022

Jeżeli zależy nam na skutecznym działaniu paneli fotowoltaicznych to musimy pamiętać o ich regularnej konserwacji. Według zaleceń powinny być one myte dwa razy do roku – wczesną wiosną i późną jesienią. O czym pamiętać podczas mycia paneli? Podpowiadamy. 

Read More
blacha

Na czym polega gięcie metalu?

6 października 2022

Gięcie metalu to jeden z tematów, na który nie każdy ma duże pojęcie. Jest to dość specjalistyczna wiedza, w związku z czym dużo o niej wiedzą nieliczni. Jednak na czym właściwie polega gięcie metalu? Jak szukać firm, które się tym zajmują?

Read More
zielony dach

Zielony dach – dlaczego warto na niego postawić?

5 września 2022

Zielony dach to ciekawa inwestycja, która zdecydowanie sprawdzi się we współczesnych czasach. Jest to spowodowane wieloma korzyściami, które płyną z zastosowania takiego rozwiązania. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Specjaliści wyjaśniają.

Read More
wywoz gruzu

Wywóz gruzu – jak wybrać firmę?

22 sierpnia 2022

W czasie remontu bądź też budowy powstaje całkiem sporo odpadów budowlanych takich jak na przykład gruz. Muszą one być utylizowane w odpowiedni sposób i w tym celu najlepiej jest skorzystać z usług specjalizującej się w tym firmy. Gdzie ją znaleźć i jak wybrać najlepsze przedsiębiorstwo?

Read More