Breaking News

Co nowego w kuchni?

Kolor zaczyna dominować w kuchni. Chociaż nie błyszczy już na frontach, nie sposób nie zauważyć, że udało mu się zdetronizować wszechobecną biel. Modna zabudowa kuchenna jest nasycona kolorami w matowej strukturze i ozdobiona elementami czarnego metalu lub połyskującego złota. 

Kuchnia skutecznie opierała się zmianom prognozowanym przez trendsetterów, ponieważ polubiliśmy uniwersalną biel wprowadzającą do wnętrz świeżość i ład aranżacyjny. Nadszedł jednak czas na odważną zmianę jej wizerunku, do czego zachęcają producenci mebli kuchennych, tacy jak Spółka Meblowa KAM z Milejewa. W najnowszych kolekcjach zaprezentowanych podczas targów Meble Polska zaskoczyła nowymi kolorami i efektownymi dodatkami. Czas na „kuchenne rewolucje”!

W kuchni rządzi kolor

Granat coraz bardziej zyskuje na popularności, zaskakując ciekawymi wariacjami kolorystycznymi. Będzie on dominował w tym sezonie obok głęboko nasyconej czerni, butelkowej zieleni czy ogłoszonego kolorem roku 2020 Classic Blue. Wachlarz odważnych i intensywnych barw nie powinien być zaskoczeniem. To mocny trend, który pojawił się w kontrze do zbyt długiej dominacji wszechobecnej bieli. Nastał czas kolorów, zwłaszcza tych w ciemnym wybarwieniu, kojarzących się z elegancją i wyszukanym designem.

Niespodzianką może być jednak subtelny róż. Różowe są już nie tylko kolory tkanin w meblach tapicerowanych, ale również fronty kuchenne. To ukłon w stronę powracającego do kuchni pełnego blichtru i szykownego stylu art deco. Kuchenna zabudowa meblowa z frontami w kolorze brudnego różu to przepis na niebanalne wnętrze, które zachwyci wysmakowanym designem a przy okazji poprawi humor.

Pora zapomnieć o połysku

Jeszcze do niedawna głównie błyszczały, obecnie fronty urzekają głęboko matową powierzchnią. Pora zapomnieć nie tylko o wysokim połysku, ale również kompromisowym półmacie. Najmodniejszym obecnie wykończeniem jest supermat. Intensywna kolorystyka frontów rekompensuje brak połysku, a matowa struktura prezentuje się prestiżowo. Fronty nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale są praktyczne. To zasługa nowoczesnych technologii wykańczania powierzchni, dzięki którym nie pozostają na nich odciski palców. To duże ułatwienie dla użytkowników mebli kuchennych, zwłaszcza w przypadku bezuchwytowych systemów otwierania szafek poprzez naciśnięcie dłonią na front.

Gorączka złota i metalu

Ten sezon we wnętrzach kuchennych będzie należał do metalu i złota. To najmodniejsze dodatki w kuchennym arsenale wzorniczym. Metal w czarnym wybarwieniu z aranżacji w stylistyce loftowej został zaadaptowany również do kuchni w mniej industrialnych stylach. To niezwykle modny akcent, który dodaje zabudowie meblowej energii i bardziej nowoczesnego charakteru. Metalowe są regały i ramy otwartych półek, ale również nogi stołów, krzeseł i hokerów. Tak, powróciły one w wielkim stylu do kuchni, zachwycając lekką formą i stanowiąc efektowny dodatek do wyspy czy półwyspu kuchennego.

Jeżeli chcemy uzyskać bardziej wysmakowany efekt, pomyślmy o dodatkach w kolorze złota. Dzięki nim kuchnia rozbłyśnie i nabierze blasku. Złote uchwyty, elementy dekoracyjne, włączniki, baterie czy nawet bardziej zjawiskowa obudowa sprzętów AGD podkreślą urodę mebli w delikatnych pastelach, takich jak modny róż. Połyskujące złote elementy będą również ciekawym, przyciągającym wzrok dodatkiem do matowych powierzchni. Nadadzą aranżacji szlachetności i stylu.

Nowy wizerunek popularnych dekorów

Na liście rekomendacji wzorniczych, jaką można opracować na podstawie nowych kolekcji zaprezentowanych podczas targów meblowych w Poznaniu, ważną pozycję zajmują dekory inspirowane betonem. To wzór, który od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością w aranżacji wnętrz, teraz jednak zyskał bardziej subtelne oblicze. Dekory inspirowane „spływającym betonem”, dalekie są od wizerunku odciśniętego szalunku, do jakiego przywykliśmy. Zachowując surowy urok betonu, są jednocześnie bardziej stonowane i delikatne. Będę one doskonałym kontrapunktem dla nieustannie modnego, ponadczasowego rysunku drewna. Jednak i ono zostało poddane odświeżającemu liftingowi wizerunkowemu. W rodzinie dekorów drewna można zaobserwować wpływ modnej stylistyki industrialnej, która sprawia, że są bardziej surowe, jak unikatowy dekor dąb Halifax cynowany. Dzięki strukturze 3D wydaje się obrobionym ręcznie drewnem, oddziałując na zmysł wzroku i dotyku. Nawet w takim wydaniu nada jednak wnętrzu przytulności.

Dodaj komentarz