Breaking News

Motoryzacja

zlomowanie auta

Auto złom – jak wybrać dobry?

12 września 2022

Wybierając dobre auto złom, należy zwrócić swoją uwagę na kilka najważniejszych elementów. Dzięki nim będzie można podjąć najlepszą dla siebie decyzję. O czym należy pamiętać oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę? Eksperci informują.

Read More

Wózek widłowy – od czego zależy jego cena?

18 sierpnia 2022

Wózek widłowy cena może zależeć od kilku najważniejszych elementów. Warto wiedzieć, jakie to są przykłady po to, aby można było podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Od czego zależą ich koszty? Specjaliści wymieniają.

Read More
kompresor

Automatyczny spust kondensatu – dlaczego warto w niego zainwestować?

11 sierpnia 2022

Automatyczny spust kondensatu jest urządzeniem, które świetnie sprawdza się firma i nie tylko. Jego szereg różnorodnych zalet sprawia, że szczególnie warto w niego zainwestować. Dlaczego konkretnie warto to zrobić? Eksperci wyjaśniają.

Read More

Jakie usługi oferuje mobilny serwis tir?

28 lipca 2022

W dzisiejszych czasach transport to jedna z najważniejszych części gospodarki, dzięki której stale zaopatrywane są sklepy, ale też placówki medyczne i wiele innych potrzebnych do życia miejsc. Dlatego wszelkie opóźnienia w nim wynikające z awarii są raczej niemile widziane. Z usterką może pomóc jednak mobilny serwis tir. Jakie usługi on oferuje?

Read More
blacharstwo

Profesjonalne wyciąganie wgniotek – czyli jakie?

21 czerwca 2022

Nie ma nic bardziej powszechnego w samochodzie niż wgniecenia. Każdy warsztat samochodowy codziennie przyjmuje kilku klientów, którzy chcą doprowadzić swój pojazd do stanu używalności po stłuczce czy kolizji. Nie bez znaczenia jest również dla nich estetyczny wygląd samochodu.

Read More
holowanie

Pomoc drogowa – w jakich sytuacjach jest niezbędna?

5 kwietnia 2022

Pandemia sprawiła, że częściej zostawaliśmy w domach oraz ograniczaliśmy podróżowanie. Obecnie sytuacja jest o wiele lepsza, chętniej więc pakujemy rzeczy, planujemy wyjazdy, realizujemy własne marzenia. Z różnych badań wynika, że najchętniej podróżujemy samochodem. To nasz ulubiony środek komunikacji. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, pojazd musi być odpowiednio sprawny. Przyda się na pewno kontakt do […]

Read More

W jaki sposób dbać o stan techniczny pojazdów kolejowych?

21 lutego 2022

Dysponowanie własnym taborem kolejowym, który przede wszystkim jest wykorzystywany do kompleksowego transportu towarów, związane jest oczywiście z koniecznością zapewniania wszechstronnego serwisu. Powinien on obejmować praktycznie wszystkie aspekty związane z pracą taboru, przegląd instalacji, elementów podwozia, amortyzatorów, elementów hydraulicznych. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie własnego zaplecza technicznego, ale również korzystanie z usług doświadczonych serwisów.

Read More
alkomat

Przewodnik po testach trzeźwości z alkomatem

15 grudnia 2021

Powszechnym błędem jest przekonanie, że ci, którzy nie są w stanie wytrzeźwieć, nie przejdą testu trzeźwości. Do wykrywania pijaństwa można wykorzystać alkomat, ale należy wziąć pod uwagę także inne wskaźniki zatrucia. Najlepszym sposobem ustalenia, czy ktoś jest pod wpływem alkoholu, jest jego zachowanie. Na przykład, jeśli ktoś wymówił się niewyraźnie lub był nietypowo agresywny, możliwe, […]

Read More
Historia Lexusa ES

Historia Lexusa ES

16 marca 2020

Marka Lexus debiutowała w USA we wrześniu 1989 roku, ze swoim flagowym modelem LS 400. Była to słuszna decyzja, ponieważ ta dopracowana konstrukcja na nowo zdefiniowała rynek luksusowych samochodów. Mniej znany jest jednak fakt, że Lexus w rzeczywistości debiutował na rynku z dwoma modelami aut. Drugim z nich był ES 250, luksusowy sedan segmentu E […]

Read More
Toyota GT86, tor Top Gear, a w środku… niewidomy kierowca!

Toyota GT86, tor Top Gear, a w środku… niewidomy kierowca!

6 marca 2020

Są na świecie ludzie, dla których ograniczenia najwyraźniej nie istnieją. Taką osobą jest dr Amit Patel, niewidomy kierowca, który w Toyocie GT86 wykręcił niesamowity czas na torze brytyjskiego programu Top Gear. Odsłaniamy kulisy tego niezwykłego wyczynu. Z Yarisa do GT86 Kiedyś pracował w brytyjskiej służbie zdrowia jako tzw. first-response medic, czyli ratownik medyczny docierający do […]

Read More