Breaking News

Prawo

prawo pracy

Prawo pracy – jakimi sprawami najczęściej zajmują się prawnicy?

18 kwietnia 2023

Prawo pracy to dziedzina prawa, która reguluje relacje między pracownikami a pracodawcami. Zadaniem prawników specjalizujących się w tej tematyce jest zapewnienie, aby obie strony przestrzegały obowiązujących przepisów, dbając jednocześnie o prawa i interesy swoich klientów. Poznaj najczęstsze problemy związane z prawem pracy i sposoby na ich rozwiązanie.

Read More
notariusz

Czy notariusze stosują różne ceny?

1 marca 2023

Sam zawód notariusza jest ściśle regulowany przez prawo. To właśnie za sprawą odpowiednich dokumentów prawnych ustalane są dokładne stawki specjalistów i to tego rodzaju dokumenty warunkują to jakich opłat od klientów mogą żądać notariusze. Z uwagi na konstrukcję samych przepisów możliwe jest jednak ustalanie cenników według własnego uznania w pewnym zakresie. W związku z tym […]

Read More

Jak uzyskać odszkodowanie i jak naprawić szkody górnicze?

4 stycznia 2023

Ze szkodami górniczymi zmagają się właściciele domów, zabudowań czy gruntów znajdujących się w pobliżu działających kopalni, stale prowadzących prace wydobywcze. Mają oni prawo do dochodzenia odszkodowań, a kopalnia ma obowiązek naprawić wyrządzone szkody górnicze.

Read More
dlugi

Przedawnienie długu – co trzeba wiedzieć?

25 października 2022

Długi należy spłacać w terminach, co wydaje się być kwestią oczywistą. Nie zawsze jednak sytuacja finansowa niektórych osób jest bardzo oczywista. Wielu dłużników nie jest często świadomych swoich praw i nie wiedzą, że mogą się one przedawnić. Nowelizacja przepisów kodeksu cywilnego z 2018 roku skróciła podstawowy termin przedawnienia roszczeń. Czy oznacza to, że można zapomnieć […]

Read More

Profesjonalne czynności notarialne – czyli jakie?

12 maja 2022

Zawód notariusza bardzo często mylony jest z zadaniami, które wykonują inni przedstawiciele branż prawniczych. Jednak czynności notarialne znacznie różnią się od tych, które rozpatrywane są na posiedzeniach sądowych. O co w nich chodzi i czego dotyczą? Podpowiadamy.

Read More

Sporządzanie umów cywilnoprawnych – jak wybrać specjalistę?

4 maja 2022

Sporządzanie umów cywilnoprawnych jest bardzo ważnym elementem, który przede wszystkim sprawia, że można cieszyć się rozwiązaną sprawą sądową. Jednak to właśnie od niej zależy sprawność przeprowadzenia tego procesu. Jak wybrać specjalistę, który to przyśpieszy? Eksperci odpowiadają.

Read More

Jak zlecić doręczenie korespondencji przez komornika?

27 kwietnia 2022

Obecnie doręczanie korespondencji do osób pozwanych może odbywać się również przez komornika. W jaki sposób można zlecić doręczenie pism, gdy adresat ich nie odbiera?

Read More
Kiedy grozi egzekucja komornicza

Komornik sądowy: kiedy można narazić się na egzekucję komorniczą?

21 lipca 2021

Wiadomość o egzekucji komorniczej nie jest niczym przyjemnym. Kim dokładnie jest komornik sądowy? Kto narażony jest na prowadzoną przez niego egzekucję? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące czynności komorniczych prowadzonych w stosunku do dłużników!

Read More
Porada u prawnika ile kosztuje

Ile kosztuje porada prawna od adwokata?

20 lipca 2021

Nie wiesz, jak rozwiązać konkretny problem prawny? Chcesz zdecydować się na wniesienie pozwu? Pomoże doba kancelaria adwokacka. Z jakimi kosztami związane są profesjonalne porady prawne? Chociaż akty prawne dostępne są bezpłatnie w internecie, to jednak brak odpowiedniej wiedzy w dziedzinie prawa jest w tym przypadku główną przeszkodą w odczytaniu znajdujących się w przepisach niuansów. Rozwiązanie […]

Read More
Nowe zasady upadłości konsumenckiej

Nowe zasady upadłości konsumenckiej

4 lutego 2020

Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej podaje, że od stycznia do grudnia 2019 roku upadłość konsumencką ogłosiło 7 117 osób. Oznacza to wzrost o 20,91% w stosunku do 2018 r. To rekordowa liczba – w 2018 roku takich upadłości było nieco ponad 6,5 tys., a w 2017 roku – ok. 5,5 tys. Najmłodsza osoba, która ogłosiła upadłość konsumencką w 2019 […]

Read More