Breaking News

Skup puszek – o jakich zasadach trzeba wiedzieć?

Zbieranie złomu nie zawsze pozytywnie się kojarzy. Wiele osób uważa, że to zajęcie dla tych, którzy nie mając pracy chcą sobie dorobić. Kupowanie napojów alkoholowych i bezalkoholowych w puszkach przyczynia się do codziennego gromadzenia tego typu odpadów . Co z nimi zrobić? Można oddać na złom. Jenak, aby złom mógł zostać przyjęty w skupie złomu, musi spełniać pewne określone kryteria. Na jakich zasadach odbywa się skup złomu?

Co można oddać na złom?

Do skupu złomu można przywieźć odpady metalowe w postaci elementów rozbiórkowych lub odpadów z produkcji. Można również przywieźć akumulatory, silniki, chłodnice, stare żaluzje czy lodówki. Skup puszek w Szczecinie to miejsce, które przyjmuje puszki po napojach. Zasada działania skupu złomu opiera się na kupnie materiału, który następnie jest poddawany obróbce i sprzedawany dalej. Niektóre skupy złomu dodatkowo skupują makulaturę. Każdy właściciel skupu złomu ma swoje warunki, na których przyjmuje dane przedmioty. Niektóre złomowiska przyjmują tylko produkty wielkogabarytowe. Inne umożliwiają negocjację ceny, w zależności od częstotliwości dostarczania złomu.

Ile kosztuje złom?

Według statystyk na całym świecie zużywa się ponad 250miliardów puszek. Przeciętny Polak rocznie zużywa ponad 70 puszek. Co można z nimi zrobić? Może je wrzucić do kosza na opakowania metalowe lub udać się na skup złomu w Szczecinie, by tam sprzedać zebrane produkty. Kilogram puszek to około 50-55 sztuk, na przykład puszek po piwie. Za kilogram dostać można dostać ok. 3,5 zł/kg brutto do ponad 4 zł. Należy pamiętać, że wiele skupów odlicza od wago 3-5%, zakładając, że puszki mogą być wilgotne lub zanieczyszczone. Można sobie wyobrazić, jak bardzo trzeba się natrudzić, aby zebrać odpowiednią ilość puszek, żeby zarobić na tym konkretne pieniądze. Można zbierać puszki cały rok i zarobić jakieś 10 złotych.

Na skupach złomu każdy element jest odpowiednio wyceniany. Inna jest cena aluminium, jeszcze inna miedzi czy stali. Wiele złomowisk prowadzi skup makulatury, ale trzeba jej bardzo dużo uzbierać, aby zarobić konkretną kwotę.

Dodaj komentarz