Breaking News

Zdrowie

Jak dostac e-zwolnienie lekarskie

Jak otrzymać zwolnienie lekarskie online?

21 lipca 2021

Nie masz czasu na udanie się do lekarza osobiście? A może czujesz się tak źle, że po prostu nie jest to możliwe? Obecnie zwolnienie lekarskie możesz uzyskać również online. Gdzie to możliwe? Jak uzyskać L4 przez internet? Sprawdzamy, jak to możliwe!

Read More
sposob na piekny usmiech

Poznaj 3 sposoby, aby mieć piękny uśmiech bez leczenia stomatologicznego

29 maja 2021

Każdy z nas chce wyglądać odpowiednio dobrze, posiadać piękny, szeroki uśmiech, który często jest przepustką do lepszej pracy, posiadania większej liczby znajomych. Aby jednak cieszyć się takim uśmiechem, warto podjąć odpowiednie działania. Dzięki nim zęby będą równe, białe, zadbane, a dziąsła zdrowe. Jak sprawić, aby w trzech prostych krokach poprawić swój wygląd?

Read More
sprzet rehabilitacyjny

Kupujemy sprzęt rehabilitacyjny. Czy warto odwiedzić sklep medyczny?

29 kwietnia 2021

Zakupy w sklepie medycznym robimy wtedy, gdy musimy odzyskać pełnię sił, zdrowie, wrócić do dawnej formy. Asortyment sklepu jest przeważnie na tyle szeroki, że umożliwia nam dobór takich produktów, które sprawią, że rehabilitacja będzie przebiegać o wiele szybciej. Kiedy warto odwiedzić taki sklep, dlaczego to przynosi korzyści?

Read More
Grzybica skóry

Jak leczyć grzybice skóry?

16 października 2020

Grzybica skóry jest dość nieprzyjemną dolegliwością, wywoływaną przez specyficzne grzyby: tzw. dermatofity lub też drożdżaki. Poddanie się odpowiednim badaniom i zdiagnozowanie choroby, pozwala na zastosowanie odpowiednich metod leczenia grzybicy. 

Read More
Jak odciążyć damską torebkę i ulżyć kręgosłupowi?

Jak odciążyć damską torebkę i ulżyć kręgosłupowi?

20 lutego 2020

Trudno o bardziej pojemną rzecz niż damska torebka – niejedna z nas nosi w niej na co dzień niemal połowę dobytku. W końcu trzeba być przygotowanym na wszystko, prawda? Otóż nie, nie ma takiej potrzeby. O ile nie wyruszamy w głuszę, a tylko do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi na mieście, to nie potrzebujemy […]

Read More

Wakacyjna świeżość na wyciągnięcie ręki

3 sierpnia 2018

Na plaży, na górskiej wycieczce, pod namiotem czy w malowniczych zaułkach zabytkowych miasteczek – wakacje lubią nas zaskakiwać. Letnia spontaniczność to dla wielu z nas nieodzowna część odpoczynku i radości – warto jednak być przygotowanym na sytuacje, w których potrzebować będziemy odświeżenia, a nie będziemy mieli dostępu do bieżącej wody.

Read More

Jak zapobiegać biegunce podróżnych?

18 czerwca 2018

„Zemsta faraona”, „klątwa sułtana”, „Delhi-belly” lub „Galop gringo” to różne określenia tego samego problemu, czyli biegunki podróżnych. To dolegliwość, która dotyka osoby wyjeżdzające w pewne regiony świata, głównie te o niższym standardzie sanitarno-higienicznym. Tym samym jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się turyści. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są czynniki ryzyka, w […]

Read More

Basen dla każdego

22 maja 2018

O tym jak zbawienna dla stanu zdrowia jest woda mówią wszyscy specjaliści. Ludzkie ciało w 70% składa się z wody. Dla prawidłowego codziennego funkcjonowania organizmu zaleca się regularne picie 1-1,5 litra dziennie. Rekomendowana jest również aktywność fizyczna w zbiornikach wodnych. Dla osób niepełnosprawnych taka aktywność może stanowić spore wyzwanie. Jednak istnieją urządzenia, które znacząco to […]

Read More