Breaking News

Zdrowie

terapia kryzysowa

Na czym polega terapia kryzysowa?

25 stycznia 2023

Pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, która dotyczy konkretnego problemu, to interwencja kryzysowa. W konkretnej sytuacji wykorzystywana jest do poradzenia sobie z określonym, ograniczonym czasowo zdarzeniem. Ma to na celu złagodzenie u pacjenta objawów.

Read More
zaklad optyczny

Czym wyróżnia się dobry zakład optyczny?

17 stycznia 2023

Zakład Optyczny Optomed to sklep specjalizujący się w dostarczaniu produktów i usług związanych z dbaniem o wzrok, takich jak okulary, soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Czym się on charakteryzuje?

Read More
rehabilitacja

Lekarz rehabilitacji – jaki jest jego zakres obowiązków?

10 stycznia 2023

W wielu szpitalach i przychodniach zatrudniani są lekarze rehabilitacji. Ich specjalizacja wiąże się z rehabilitacją pacjentów mających za sobą długie leczenie bądź poważne urazy (często związane z wypadkami losowymi). Mogą zalecać zabiegi terapeutyczne wpływające korzystnie na organizm i nadzorować efekty.

Read More

Kremacja zwłok – czy warto się na nią zdecydować?

3 stycznia 2023

Kwestia pochówku osoby zmarłej zawsze rodzi wiele pytań. Dotyczą one przede wszystkim tego czy zdecydować się na tradycyjny pochówek czy kremację zwłok. To drugie rozwiązanie zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność. Coraz więcej osób decyduje się na skremowanie ciała z uwagi na to, że tego rodzaju rozwiązanie nie jest kosztowne, a także jest to […]

Read More
uzaleznienie od narkotykow

Leczenie uzależnienia od narkotyków – gdzie zgłosić się na terapię?

14 grudnia 2022

Uzależnienie od narkotyków coraz częściej dotyka Polaków. Wpływ ma na to między innymi fakt, iż narkotyki stanowią pewnego rodzaju zakazany owoc, który jest niesamowicie kuszący dla osób młodych. Uzależnienie, gdy jest nieleczone może być jednak bardzo niebezpieczne. Gdzie zgłosić się na terapię leczenia uzależnienia od narkotyków?

Read More
rezonans magnetyczny

Co wykrywa rezonans magnetyczny głowy?

25 listopada 2022

Wizyta u lekarza często kończy się plikiem skierowań. Zgłaszasz się z pozoru niegroźnym bólem w okolicach skroni, które zamienia się potem w kilka kolejnych wizyt na pobranie krwi czy wykonanie badań obrazowych. Jednym z nich jest rezonans magnetyczny głowy? Sprawdź, na czym on polega!

Read More
pomoc psychologa

Na czym polega pomoc psychologiczna?

24 listopada 2022

Zdrowie psychiczne to niezwykle delikatny temat, który na szczęście zaczyna być uznawany za bardzo istotny. Przez lata istniało bowiem, że każdy kto korzysta z pomocy psychologicznej jest po prostu słaby psychicznie. To na szczęście się zmienia. Na czym jednak dokładnie polega taka pomoc psychologiczna i gdzie można z niej skorzystać?

Read More
kroplowka wzmacniajaca

Kroplówki wzmacniające – jakie składniki zawierają?

11 października 2022

Kroplówki wzmacniające można stosować po zabiegach medycznych, podczas przewlekłych chorób lub w przypadku spadku odporności. Powszechne jest również stosowanie witaminoterapii oczyszczającej. Na czym polegają takie wlewy witaminowe i jakie składniki się w nich znajdują?

Read More
lekarz urolog

Dobry urolog – czyli jaki?

7 października 2022

Umawiając się na wizytę do urologa, należy zrobić wstępne rozeznanie – wybrać specjalistę, który jest fachowcem w swojej dziedzinie. Usługi wysokiej jakości niemalże gwarantują szybkie i poprawne rozpoznanie dolegliwości. To kluczowe w przypadku, gdy stawką jest zdrowie. Schorzenia urologiczne należą do jednych z najczęściej występujących i potrafią wskazywać na obecność nowotworów – warto udać się […]

Read More
implanty zebowe

Czy warto inwestować w implanty zębów?

20 września 2022

Problemy z uzębieniem to niestety cecha bardzo dużej ilości osób. Oprócz problemów z próchnicą możemy mieć również problemu z brakiem uzębienia. Tego rodzaju sytuacja jest niezwykle trudna, gdyż będzie nam uniemożliwiać normalne jedzenie, picie oraz mówienie. Rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, jak również wykonanie odpowiedniej jakości uzupełnienia protetycznego. Dużą popularnością cieszą się implanty zębowe.

Read More