Breaking News

Zdrowie

Łuszczyca – leczenie domowe. Najlepsze sposoby

13 lutego 2022

Choroba czasami może dotknąć człowieka. Mimo tego, że o siebie dbamy, zabiegamy o nasze ciało, organizm, o jego odporność, jesteśmy na dobrej, bogatej w witaminy i składniki odżywcze diecie to może nas dopaść jakaś choroba. Często występującymi w dzisiejszym świecie problemami są choroby skóry. Dotykają one większości ludzi. Najczęściej występującą chorobą jest oczywiście trądzik, przez […]

Read More
dietetyk

Dlaczego dietetyk lepiej ustali dietę, niż my sami?

2 lutego 2022

W ciągu nawet jednego miesiąca spożywamy często bardzo duże ilości jedzenia oraz picia. Z oczywistych względów nie może to pozostać obojętne na nasz organizm, który w ten sposób jest zasilany i ma możliwość normalnego funkcjonowania. Jeżeli chcemy czuć się komfortowo we własnym ciele, zdecydowanie powinniśmy uważać na to, co jemy. Specjalistą, który może nam uświadomić […]

Read More
lupiez

Co na łupież? – domowe metody

21 grudnia 2021

Łupież stanowi przykrą przypadłość, która dotyczy wielu milionów osób. Chociaż jest on bardzo dokuczliwy, możemy go zwalczać, nie tylko z zastosowaniem specjalnych środków kosmetycznych, które znaleźć można w drogeriach, czy też w aptekach. Warto także postawić na naturalne sposoby, które stosowały niegdyś nasze babcie. Poniżej, postaramy się opisać kilka spośród nich.

Read More
Jak dostac e-zwolnienie lekarskie

Jak otrzymać zwolnienie lekarskie online?

21 lipca 2021

Nie masz czasu na udanie się do lekarza osobiście? A może czujesz się tak źle, że po prostu nie jest to możliwe? Obecnie zwolnienie lekarskie możesz uzyskać również online. Gdzie to możliwe? Jak uzyskać L4 przez internet? Sprawdzamy, jak to możliwe!

Read More
sposob na piekny usmiech

Poznaj 3 sposoby, aby mieć piękny uśmiech bez leczenia stomatologicznego

29 maja 2021

Każdy z nas chce wyglądać odpowiednio dobrze, posiadać piękny, szeroki uśmiech, który często jest przepustką do lepszej pracy, posiadania większej liczby znajomych. Aby jednak cieszyć się takim uśmiechem, warto podjąć odpowiednie działania. Dzięki nim zęby będą równe, białe, zadbane, a dziąsła zdrowe. Jak sprawić, aby w trzech prostych krokach poprawić swój wygląd?

Read More
sprzet rehabilitacyjny

Kupujemy sprzęt rehabilitacyjny. Czy warto odwiedzić sklep medyczny?

29 kwietnia 2021

Zakupy w sklepie medycznym robimy wtedy, gdy musimy odzyskać pełnię sił, zdrowie, wrócić do dawnej formy. Asortyment sklepu jest przeważnie na tyle szeroki, że umożliwia nam dobór takich produktów, które sprawią, że rehabilitacja będzie przebiegać o wiele szybciej. Kiedy warto odwiedzić taki sklep, dlaczego to przynosi korzyści?

Read More
Grzybica skóry

Jak leczyć grzybice skóry?

16 października 2020

Grzybica skóry jest dość nieprzyjemną dolegliwością, wywoływaną przez specyficzne grzyby: tzw. dermatofity lub też drożdżaki. Poddanie się odpowiednim badaniom i zdiagnozowanie choroby, pozwala na zastosowanie odpowiednich metod leczenia grzybicy. 

Read More
Jak odciążyć damską torebkę i ulżyć kręgosłupowi?

Jak odciążyć damską torebkę i ulżyć kręgosłupowi?

20 lutego 2020

Trudno o bardziej pojemną rzecz niż damska torebka – niejedna z nas nosi w niej na co dzień niemal połowę dobytku. W końcu trzeba być przygotowanym na wszystko, prawda? Otóż nie, nie ma takiej potrzeby. O ile nie wyruszamy w głuszę, a tylko do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi na mieście, to nie potrzebujemy […]

Read More

Wakacyjna świeżość na wyciągnięcie ręki

3 sierpnia 2018

Na plaży, na górskiej wycieczce, pod namiotem czy w malowniczych zaułkach zabytkowych miasteczek – wakacje lubią nas zaskakiwać. Letnia spontaniczność to dla wielu z nas nieodzowna część odpoczynku i radości – warto jednak być przygotowanym na sytuacje, w których potrzebować będziemy odświeżenia, a nie będziemy mieli dostępu do bieżącej wody.

Read More

Jak zapobiegać biegunce podróżnych?

18 czerwca 2018

„Zemsta faraona”, „klątwa sułtana”, „Delhi-belly” lub „Galop gringo” to różne określenia tego samego problemu, czyli biegunki podróżnych. To dolegliwość, która dotyka osoby wyjeżdzające w pewne regiony świata, głównie te o niższym standardzie sanitarno-higienicznym. Tym samym jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się turyści. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są czynniki ryzyka, w […]

Read More